Trwa modlitewne Jerycho w Krakowie

Od niedzieli trwa w Krakowie modlitewne "Jerycho" przygotowujące do uroczystości Bożego Ciała. W środę zakończy je koncert uwielbienia pod hasłem "JESTEM!" na Rynku Głównym z udziałem „niemaGOtu”.

Podczas koncertu słowo do zebranych wygłosi także abp Marek Jędraszewski, a w czasie uwielbienia na scenie przed bazyliką Mariacką będzie znajdował się Najświętszy Sakrament oraz relikwie bł. Hanny Chrzanowskiej.

Tegoroczne „Jerycho” jest przeżywane w trosce o odnowę duchową rodzin. – To niezwykle ważne w dzisiejszych czasach, w których małżeństwa powszechnie się rozpadają i nie mamy zbyt wielu dobrych wzorców rodzin. Dlatego potrzebujemy oddać nasze rodziny Bogu, który przecież je umacnia każdego dnia, wystarczy tylko na Jego łaskę się otworzyć – powiedział Andrzej Lewek, lider krakowskiej wspólnoty Mężczyzn św. Józefa oraz odpowiedzialny za diakonię informacji i mediów w Sekretariacie ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej.

W wydarzeniu odbywającym się w kościele św. Barbary (Mały Rynek 24 w Krakowie) biorą udział parafie, seminaria, zgromadzenia, wspólnoty, stowarzyszenia i ruchy kościelne. Wspólnoty animujące czuwanie przed Najświętszym Sakramentem zmieniają się co 4 godziny.

W organizację wydarzenia włączyły się już m.in. wspólnota “Betania”, Wspólnota Trudnych Małżeństw “Sychar”, wspólnota “Metanoia”, szafarze nadzwyczajni, ojcowie pallotyni i franciszkanie, siostry felicjanki czy wspólnota “namARKA”.

Modlitewne “Jerycho”, organizowane przez Sekretariat ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej, nawiązuje do biblijnego zdobycia miasta Jerycha przez Izrael. Najczęściej odbywa się ono w powiązaniu z wielkimi wydarzeniami ewangelizacyjnymi w Krakowie, np. “Jestem w Hucie”.

KAI/ad