W Wielką Sobotę nadzwyczajne wystawienie Całunu Turyńskiego, online

W Wielką Sobotę o godz. 17 zostanie wystawiony do publicznej adoracji Całun Turyński - najświętsza relikwia chrześcijańska na świecie. Czuwanie będzie transmitowane online, tak aby mogli w nim uczestniczyć absolutnie wszyscy spragnieni takiej modlitwy. Poprowadzi ją metropolita Turynu abp Cesare Nosiglia.

Nadzwyczajne wystawienie Całunu abp Nosiglia zapowiedział osobiście w nagraniu opublikowanym 4 kwietnia na YouTube. Przyznał, że będzie to odpowiedź na liczne prośby o możliwość modlitwy przed Całunem, jakie otrzymywał teraz w czasie epidemii koronawirusa i związanej z nią trwogi.

Z radością odpowiadam na te prośby. Dzięki telewizji i mediom społecznościowym widok Świętej Szaty stanie się dostępny dla wszystkich na całym świecie, co przypomni nam o Męce i śmierci Pana, ale także może otworzyć nasze serca na wiarę w Jego zmartwychwstanie.

mówi arcybiskup. I dodaje:

Zmartwychwstanie Chrystusa oznajmia nam, że miłość jest silniejsza. Silniejsza niż jakiekolwiek cierpienie, jakakolwiek choroba, jakakolwiek zaraza, jakakolwiek próba i zniechęcenie. Nic i nikt nigdy nie może oddzielić nas od tej miłości, ponieważ jest ona wierna na zawsze i jednoczy nas z Nim w nierozerwalnej więzi.

Nadzwyczajne wystawienie Całunu Turyńskiego odbędzie się w kaplicy, w której przechowywana jest ta relikwia. Pozostanie za szybą, ale dzięki transmisji telewizyjnej będzie można go kontemplować. O pomoc w organizacji wydarzenia została poproszona wspólnota modlitwy Taize, z którą archidiecezja turyńska już współpracuje przy przygotowaniach najbliższego Europejskiego Spotkania Młodych w Turynie. Czuwanie przy Całunie będzie transmitować kanał na YouTube duszpasterstwo młodzieży archidiecezji turyńskiej (Ufficio di Pastorale Giovanile).

Początek 11 kwietnia godz. 17

ad/Stacja7