Watykan: papież odwiedził bezdomnych

Wczoraj wieczorem, około godziny 19.00, po zakończeniu prac zgromadzenia Synodu Biskupów papież Franciszek odwiedził bezdomnych w nowej noclegowni, otwartej w minionych dniach przez Urząd Dobroczynności Apostolskiej w pomieszczeniach użyczonych przez Kurię Generalną Towarzystwa Jezusowego.

Ojca Świętego powitał papieski jałmużnik, abp Konrad Krajewski, przełożony generalny jezuitów ks. Adolfo Nicolás i trzy siostry, które wraz z wolontariuszami posługują bezdomnym. 30 bezdomnych powitało Franciszka, który pozdrowił osobiście każdego z nich. Wizyta trwała niemal pół godziny.

Noclegownia została otwarta 7 października i mieści się przy via dei Penitenzieri koło Szpitala Ducha Świętego, niedaleko placu św. Piotra. Lokal znajduje się w watykańskiej w strefie eksterytorialnej. Nosi nazwę „Dar Miłosierdzia”. Może w nim zostać przyjętych do 34 mężczyzn. Dom prowadzony jest przez siostry misjonarki miłości, podobnie jak pobliski, powstały w 1988 roku z inicjatywy św. Jana Pawła II „Dar Maryi”, który Franciszek odwiedził 21 maja 2013 roku.