Watykan: za dwa lata synod biskupów o młodzieży

„Młodzież, wiara i rozeznanie powołania” – to wyznaczony przez papieża Franciszka temat XV Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów. Odbędzie się ono w październiku 2018 roku.

Komunikat opublikowany przez Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej zaznacza, że Franciszek podjął tę decyzję po wysłuchaniu opinii episkopatów, Unii Przełożonych Generalnych, uczestników poprzedniego Synodu, a także XIV Rady Zwyczajnej Synodu Biskupów.

Zaznaczono, że temat ten jest wyrazem duszpasterskiej troski Kościoła o młodych, a także kontynuacją rozważań ostatnich dwóch zgromadzeń synodalnych poświęconych rodzinie oraz zawartych w posynodalnej adhortacji apostolskiej Amoris laetitia. Chodzi o towarzyszenie ludziom młodym w ich drodze ku dojrzałości, aby w procesie rozeznawania mogli odkryć swój swój projekt życia i realizować go z radością, otwierając się spotkanie z Bogiem i z ludźmi, aktywnie uczestnicząc w budowaniu Kościoła i społeczeństwa.

KAI