Wystawa malarstwa Janusza Lewandowskiego pt. “Widnokręgi”

Miejsce: Muzeum Archidiecezji Warszawskiej

Od 28 listopada 2019 do 26 stycznia 2020 r. w Muzeum Archidiecezji Warszawskiej będzie można zapoznać się z blisko 20 obrazami powstałymi w latach 1999 – 2019.

Wystawa: “Camino de Santiago: Współczesne doświadczenie pielgrzymowania”

Miejsce: Dobre Miejsce

Autorem fotografii na wystawie jest Manuel Valcárcel Cape, zajmujący się fotografią dokumentalną. Ekspozycję można oglądać do 29 stycznia.

Szkolenie do prowadzenia kursu przedmałżeńskiego w parafii według programu “Radość i Nadzieja”

Miejsce: Instytut Świętej Rodziny, Łomianki ul. Baczyńskiego 9
Organizator: Wydział Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Warszawskiej

Program “Radość i Nadzieja” jest jednym z funkcjonujących w archidiecezji warszawskiej. Chęć udziału w szkoleniu mogą deklarować małżonkowie po uzyskaniu zgody księdza proboszcza.

Wykład biblijny pt. “Druga wyprawa misyjna św. Pawła”

Parafia: Warszawa. Św. Jakuba Apostoła na Ochocie

W ramach cyklu “Św. Paweł z Tarsu – Apostoł Narodów” w parafii św. Jakuba w roku 2019/2020 odbywają się wykłady biblijne

Spektakl “Piątka”

Miejsce: Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne

Klerycy warszawskiego seminarium zapraszają na sztukę pt. “Piątka – Opowieść o męczennikach z Poznania, którzy pozostali wierni aż do śmierci”. Spektakle grane są w grudniu oraz styczniu.

Nabożeństwo do Matki Bożej Dobrej Śmierci

Parafia: Pruszków. Niepokalanego Poczęcia NMP

W trzecią sobotę miesiąca parafia zaprasza na nabożeństwo do Matki Bożej Pocieszenia – Matki Bożej Dobrej Śmierci zwanej Matką Bożą Żbikowską

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

Tydzień modlitw potrwa od 18 do 25 stycznia. Zamieszczamy program obchodów warszawskich.

Wprowadzenie relikwii św. Józefa Pelczara i bł. Klary Szczęsnej

Parafia: Warszawa. Opatrzności Bożej w Wilanowie

Do Świątyni Opatrzności Bożej zostaną wprowadzone relikwie św. bp. Józefa Sebastiana Pelczara i bł. s. Klary Szczęsnej, współzałożycielki Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego

Noworoczny koncert chóralny