Premiera filmu pt. “15 sierpnia/Across her body” na Festiwalu Filmów Chrześcijańskich ARKA 2019

Miejsce: Dobre Miejsce. Katolickie Centrum Kultury
Autorzy filmu poruszają tematy wiary, tożsamości, przynależności, tradycji w korelacji z opustoszałą grecką wyspą. Film jest też pokłonem dla macierzyństwa i tradycji w dobie nowoczesności

Dobre Miejsce po raz kolejny ma okazję być częścią Festiwalu Filmów Chrześcijańskich Arka. Zapraszamy na premierowy pokaz filmu: “15 sierpnia / Across her body” Greckie kino wspaniale łączące tradycję i nowoczesność. Autorzy filmu poruszają tematy wiary, tożsamości, przynależności, tradycji w korelacji z opustoszałą obecnie wyspą. Film jest też pokłonem dla macierzyństwa i tradycji w dobie nowoczesności.

Opis filmu:

Każdego roku, na koniec lipca Irena i inne kobiety przybywają do monastyru Wniebowzięcia na Tirasię, bliźniaczą wyspie Santorini. Przez kolejnych 15 dni przygotowują się do Święta Wniebowzięcia NMP, modląc się o wieczny odpoczynek dla zmarłych. Jednocześnie wracają wspomnieniami do czasów świetności wyspy, lat młodości, gdy tłumy turystów i wiernych przybywały każdego 15 sierpnia.

Miejsce pokazu: Aula im. bł. ks. J. Popiełuszki, Dobre Miejsce, ul. Dewajtis 3 wej. B Bilety – w cenie 15 zł dostępne on-line na Evenea oraz stacjonarnie godzinę przed wydarzeniem.

Szczegóły: www.dobremiejsce.org