Rozpoczęcie wakacyjnego kursu bierzmowania dla dorosłych

Wspólnota: Duszpasterstwo Akademickie Sandał
Spotkania będą odbywały się w lipcu w poniedziałki i czwartki o 19.30 w kościele Najświętszego Zbawiciela. Kurs organizuje Duszpasterstwo Akademickie Sandał.

Dla osób dorosłych  – zwłaszcza studentów – którzy nie przyjęli jeszcze bierzmowania, przewidziany jest cykl spotkań o charakterze wykładowo-konwersatoryjnym organizowany przez działające przy parafii Najświętszego Zbawiciela Duszpasterstwo Akademickie Sandał.

Kurs przygotowawczy rozpocznie się w czwartek 6 lipca 2020 roku. Spotkania będą się odbywały w poniedziałki i czwartki o godz. 19.30 w kościele przy pl. Zbawiciela (górny kościół).

Na kurs złoży się kilka spotkań związanych z tematyką sakramentalną i próba przed ceremonią bierzmowania. Każde spotkanie potrwa około godziny. Przewidywane zakończenie kursu i przyjęcie sakramentu – w środę 29 lipca 2020 roku, podczas Mszy świętej o godz. 18.30.

Przed przystąpieniem do sakramentu należy dostarczyć świadectwo chrztu, informację o wybranym imieniu do bierzmowania oraz imię i nazwisko świadka bierzmowanie wraz z odpowiednią zgodą jego proboszcza na pełnienie tej funkcji. Osoby spoza parafii Najświętszego Zbawiciela, mogą przystąpić do sakramentu, należy jednak dostarczyć zgodę własnego proboszcza na przygotowanie i przyjęcie bierzmowania poza parafią. Powyższe dokumenty należy dostarczyć do czwartego spotkania (włącznie).

>> ZAPISY poprzez formularz zgłoszeniowy

>> DATY SPOTKAŃ 6 lipca (poniedziałek), 9 lipca (czwartek), 13 lipca (poniedziałek), 16 lipca (czwartek), 20 lipca (poniedziałek), 23 lipca (czwartek), 27 lipca (poniedziałek) – katecheza i próba przed bierzmowaniem, 29 lipca (środa) o 18.30 – bierzmowanie.

W związku z epidemią warunkiem uczestnictwa w spotkaniach jest zakrycie ust i nosa maseczką (nie dopuszcza się zakrywania częścią odzieży) i nałożenie rękawic ochronnych.

Szczegółowe informacje na temat kursu (daty spotkań, warunki dopuszczenia do sakramentu itp.) można uzyskać >> na stronie Parafii Najświętszego Zbawiciela w Warszawie,w kancelarii parafialnej lub kontaktując się z księdzem odpowiedzialnym za przygotowanie do bierzmowania dorosłych (ks. Piotr Rymuza). Organizatorzy zastrzegają sobie prawo odwołania kursu w przypadku niezawiązania się grupy.