Prefekt Kongregacji w Niepokalanowie

Parafia: Niepokalanów. Niepokalanego Poczęcia NMP
Kard. Robert Sarah odprawi Mszę św. po łacinie, z okazji wspomnienia św. Krzysztofa poświęci samochody na placu przed bazyliką i na parkingach. Następnie w sali św. Bonawentury (za bazyliką) odbędzie się spotkanie z kardynałem.

Prefekt watykańskiej Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów odbywa prywatną podróż po Polsce śladami św. Maksymiliana Kolbego w związku z 35. rocznicą jego kanonizacji.

Kard. Robert Sarah  pochodzi z Gwinei. Urodził się 15 czerwca 1945 r. w miejscowości Ourous w Gwinei. Święcenia kapłańskie przyjął 20 lipca 1969 r., po czym pracował w archidiecezji Conakry. 13 sierpnia 1979 r. Jan Paweł II mianował go arcybiskupem stolicy – nominat miał wówczas nieco ponad 34 lata i był najmłodszym biskupem na świecie. Sakrę przyjął 8 grudnia tegoż roku.

W ponad 22 lata później papież powołał go 1 października 2001 r. na sekretarza Kongregacji Ewangelizacji Narodów. Zarówno na swym poprzednim urzędzie – w Gwinei, jak i później, w Watykanie, dał się poznać jako gorliwy obrońca wiary, zwłaszcza w zderzeniu z islamem.

24 listopada 2014 r. papież mianował go prefektem Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.