Koncert z cyklu “III jesienne wieczory muzyki organowej i kameralnej”

Parafia: Warszawa. Dzieciątka Jezus na Żoliborzu
Każdy koncert to ok. 50 min. muzyki na żywo, połączonej ze słowem o wykonawcach, utworach i kompozytorach.

Jesienne wieczory muzyki organowej i kameralnej to cykl, który chociaż pojawia się dopiero po raz trzeci, to już na stałe wpisał się w kulturalne kalendarium parafii i Żoliborza. Młodzi, pełni ambicji oraz wybitni i doświadczeni muzycy w kolejne niedziele października przygotowują ucztę muzyczną w kameralnym kościółku przy ul. Czarnieckiego 15 na malowniczym Żoliborzu Oficerskim. Tutaj, w atmosferze sacrum, przybyli słuchacze mają możliwość spotkania z kulturą na najwyższym poziomie. Każdy z koncertów to ok. 50 minut muzyki na żywo połączonej ze słowem o wykonawcach, utworach i kompozytorach. Pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym festiwalu jest organista parafii Dzieciątka Jezus Damian Pawłowski.

Festiwal objął honorowym patronatem bp Michał Janocha.

– 18 października 2020 r. –
„Ze staniąteckiego skarbca”