Droga Światła

Parafia: Warszawa. Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych
Droga Światła to XIV stacji wielkanocnych, opartych na tekście Pisma Świętego. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 19:00

Droga Światła to nabożeństwo odprawiane w Kościele katolickim w okresie wielkanocnym. Umieszczono je w oficjalnym modlitewniku na Wielki Jubileusz Roku 2000. Inspiracją do jej powstania były freski z katakumb św. Kaliksta w Rzymie przedstawiające zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, który przechodzi z ciemności do światła.

Nabożeństwo Drogi Światła “Via Lucis”, podobnie jak Droga Krzyżowa “Via Crucis”, to XIV spotkań ze Zmartwychwstałym Chrystusem, opartych na tekście Pisma Świętego. Jej głównym celem jest podkreślenie znaczenia czasu wielkanocnego oraz Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa w życiu wiary człowieka i całego Kościoła.