Panama w Warszawie

Transmisja online
Parafia: Warszawa. Opatrzności Bożej w Wilanowie
Spotkanie młodych w łączności z obchodami 34. Światowych Dni Młodzieży 2019. Z inicjatywy kard. Kazimierza Nycza organizuje je Wspólnota Emmanuel

Spotkanie skierowane jest przede wszystkim do uczniów szkół średnich i studentów, ale zaproszeni są wszyscy młodzi ludzie, którzy będą mogli wspólnie doświadczyć obecności Boga w modlitwie, adoracji, sakramentach i radosnym uwielbieniu we wspólnocie Kościoła. Swoją obecność na spotkaniu potwierdził już abp Grzegorz Ryś, który wygłosi konferencję opartą o hasło tegorocznych Światowych Dni Młodzieży – Oto ja, Służebnica Pańska – czyli jak mogę dziś usłyszeć głos Boga i Mu odpowiedzieć?. Spotkanie poprowadzi młody prezenter telewizyjny raper Michał „PAX” Bukowski.

Program rozpocznie się o godzinie 14:00 a zakończy około 22:00. W tym czasie przewidziana jest m.in. uroczyście celebrowana Msza święta z emitowaną homilią Papieża Franciszka, wspólne uwielbienie, integracja, śpiew, możliwość spowiedzi czy adoracji. Nie zabraknie też łączności audiowizualnej z Panamą, tak by zgromadzeni młodzi mogli dowiedzieć się, co się działo przez kolejne dni Światowych Dni Młodzieży, by mogli poznać kulturę Panamy i usłyszeć o przeżyciach bezpośrednich uczestników spotkania z papieżem na miejscu.

PROGRAM SPOTKANIA

14:00 Integracja i zawiązanie wspólnoty. Łączymy się z ŚDM!
14:45 Konferencja „Jak dziś usłyszeć Boga?” wygłoszona przez Arcybiskupa Grzegorza Rysia+ świadectwa
16:00 Medytacja ikony Matki Bożej Salus Populi Romani-symbolu ŚDM
16:45 Przerwa na jedzenie/ Integracja
18:00 Łączymy się z Panamą, Prezentacja o kulturze, religii Panamy
18:30 Msza Święta z homilią papieża Franciszka
20:00 Muzyczny wieczór uwielbienia