Pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę

Parafia: Warszawa. Św. Łukasza Ewangelisty
W tegorocznej pielgrzymce rowerowej na Jasną Górę weźmie udział 50 pątników-funkcyjnych. Organizatorzy zachęcają do duchowego uczestnictwa oraz składania swoich intencji na stronie internetowej: warszawskarowerowa.pl.

W roku poświęconym Eucharystii podczas drogi na Jasną Górę pielgrzymi będą rozważać myśli kard. Stefana Wyszyńskiego zawarte w “Z głębi duszy – Kalendarzyk łaski”.

„Kalendarzyk łaski ukazuje Wielkiego Prymasa jako nauczyciela, ale przede wszystkim jako pokornego świadka, który swoją moc czerpie z Eucharystii” – ze wstępu metropolity warszawskiego kardynała Kazimierza Nycza.

Zachęcamy wszystkich do duchowego uczestnictwa, a także składania swoich intencji poprzez naszą stronę internetową. Skrzynka intencji zostanie uruchomiona w dniu 1/08/br.

Pielgrzymi wyruszą  z parafii św. Łukasza Ewangelisty na warszawskich Jelonkach w święto Matki Bożej Królowej Świata, aby dotrzeć na Jasną Górę w święto Matki Bożej Częstochowskiej.

Opiekunem duchowym będzie ks. Konrad Zawłocki z Archidiecezji Warszawskiej.

Podczas tej wędrówki odwiedzą m.in. Sanktuaria MB Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask w Niepokalanowie, MB Jazłowieckiej w Szymanowie, MB Świętorodzinnej w Miedniewicach, św. Anny w Smardzewicach, MB Gidelskiej, MB Mstowskiej Miłosierdzia, św. Ojca Pio na Przeprośnej Górce.

Rozpoczęcie – 22/08/2020 godz. 8.30 – wyjazd parafia św. Łukasza; Msza św. godz. 10.00 – Sanktuarium Miłosierdzia Bożego – Ożarów Mazowiecki

Zakończenie – 26/08/2020 Msza św. godz. 11.00 – Sanktuarium Jasna Góra