Msza, prelekcja i modlitwa o owoce beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia

Transmisja online
Parafia: Warszawa. Bazylika archikatedralna św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście
O godz. 19.00 Msza św. pod przewodnictwem abp. Wojciecha Polaka, Prymasa Polski. Następnie prelekcję pt. “Prymas a Naród” wygłosi ks. prof. Piotr Mazurkiewicz

Każdego 28. dnia miesiąca od listopada 2019 do maja 2020 w archikatedrze warszawskiej zaplanowano przygotowanie pastoralne do beatyfikacji Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, prymasa Polski.

Jako datę cyklicznych spotkań w archikatedrze specjalnie wybrano 28 dzień miesiąca, aby w ten sposób nawiązać do daty śmierci kard. Stefana Wyszyńskiego 28 maja 1981 r. Niewykluczone, że w przyszłości, jeśli tak zdecyduje papież, będzie to dzień liturgicznego wspomnienia Prymasa Wyszyńskiego. Dotychczas, co miesiąc 28. dnia w stołecznej archikatedrze wierni modlili się o jego beatyfikację, a teraz proszą Boga o owoce tej beatyfikacji.

“Wszyscy winniśmy się dobrze przygotować do czerwcowej beatyfikacji, aby nie stała się ona tylko jednorazowym wydarzeniem, o którym szybko zapomnimy. Jestem głęboko przekonany, że w każdej polskiej diecezji i w każdej wspólnocie parafialnej winna odbywać się refleksja skoncentrowana wokół nauczania kard. Wyszyńskiego, jak również wokół pytania: jakim jest on wzorem świętości na dziś, tu i teraz” – podkreśla kard. Kazimierz Nycz.

Metropolita warszawski ma też nadzieje, że to, co będzie się odbywać w związku z beatyfikacją na poziomie archidiecezji warszawskiej będzie przykładem, co można zrobić w każdej parafii. Parafie otrzymały już pomocne w tym materiały duszpasterskie, mogą z nich skorzystać także inne diecezje i parafie w Polsce gdyż są dostępne do pobrania z oficjalnej strony beatyfikacyjnej prymaswyszynski.pl. Jednym z autorów jest ceniony biblista ks. prof. Waldemar Chrostowski z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Beatyfikacja Czcigodnego sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego odbędzie się w Warszawie 7 czerwca 2020 r.