Rekolekcje dla organistów obu diecezji warszawskich

Parafia: Zalesie Górne. Św. Huberta
Komisja Muzyki Kościelnej zaprasza wszystkich organistów na rekolekcje, które służą pogłębieniu formacji duchowej, a także liturgicznej. Wspólna modlitwa przyczynia się również do integracji środowiska muzyków kościelnych, posługujących codziennie w różnych ośrodkach duszpasterskich dwóch diecezji.

Rekolekcje odbędą się jak zwykle w I tygodniu Wielkiego Postu w dniach od 3 do 5 marca br. w Domu Rekolekcyjnym w Zalesiu Górnym przy parafii św. Huberta (ul. Białej Brzozy 23). Początek we wtorek o godz. 10.30, zakończenie w czwartek ok. godz. 14.00. Koszt uczestnictwa (150 zł) powinna pokryć parafia. Po zakończeniu rekolekcji omówione będą sprawy bieżące dotyczące muzyki w Kościele.

Organiści są zobowiązani do uczestnictwa w rekolekcjach. Przypominają o tym obowiązku biskupi polscy w Instrukcji o muzyce kościelnej z października 2017 r. Uprzejmie prosimy tych organistów, którzy nie mogą wziąć udziału, o przesłanie do naszej Komisji informacji o ewentualnej niemożności uczestnictwa w tegorocznych rekolekcjach. Równocześnie zachęcamy zwłaszcza tych organistów, którzy nie będą na rekolekcjach w Zalesiu, aby zaplanowali udział w ogólnopolskiej pielgrzymce muzyków kościelnych na Jasna Górę, która odbędzie się w sobotę 14 listopada 2020 r. Informacje szczegółowe będą umieszczone jesienią na stronie internetowej Komisji Muzyki Kościelnej.

Organiści proszeni są o zgłoszenie swojego udziału w rekolekcjach do Komisji Muzyki Kościelnej (tel. 22 3463160 w poniedziałki w godz. 9 – 12 lub e-mailem na adres: [email protected]) do 25 lutego br.