Rekolekcje na dobry początek z A. Szustakiem OP

Parafia: Warszawa. Najświętszego Zbawiciela
Wspólnota: Duszpasterstwo Akademickie “Sandał”
Rekolekcje w Duszpasterstwie Akademickim "Sandał" na pl. Zbawiciela wygłosi o. Adam Szustak OP

Nowy rok akademicki to dobry moment na ożywienie. Warto zostawić za sobą to, co zbędne, a przyjąć to, co Bóg przygotował nam dziś. Naszym przewodnikiem w odnawianiu nadziei i radowaniu się Bożym ojcostwem będzie znany kaznodzieja, dominikanin – o. Adam Szustak.

• 20-22 października 2019, godz. 20.30
  • codziennie Msza święta, a po niej konferencja
  • podczas Mszy świętych możliwość spowiedzi

> Szczegółowe informacje w wydarzeniu na FB

Plac Zbawiciela to wyjątkowe miejsce na mapie Warszawy. Niemal naprzeciw siebie funkcjonują najbardziej oblegane stołeczne kluby i otwarty od świtu do nocy kościół. W pobliżu największa uczelnia techniczna w kraju i ulice pełne młodych ludzi. Wszystko poprzetykane dzwonkami przejeżdżających tramwajów i szumem zawsze tłocznej Marszałkowskiej.

Właśnie tu, w kościele Najświętszego Zbawiciela, Duszpasterstwo Akademickie „Sandał” organizuje rekolekcje „na dobry początek” nowego roku akademickiego. W dniach 20-22 października, od niedzieli do wtorku na placu zrobi się na pewno ciaśniej. Każdego wieczoru, o 20.30 będzie można posłuchać znanego dominikańskiego kaznodziei i chętnie oglądanego youtubera – o. Adama Szustaka. A słowo będzie ku pokrzepieniu. Rekolekcje odbędą się pod hasłem „Ożywiająca nadzieja” i będą przypomnieniem, że warto marzyć i mieć nadzieję, nawet gdy wydaje się, że wszystko skończone.

W czasie rekolekcji będzie można wziąć udział we Mszy świętej i posłuchać konferencji, ale także skorzystać z sakramentu spowiedzi. Ks. Piotr Rymuza, duszpasterz akademicki z pl. Zbawiciela mówi: – Może właśnie w tym miejscu, gdzie stykają się ze sobą dwa pozornie skrajnie różne światy, swoje miejsce i okazję do pojednania z Bogiem znajdą Ci, którzy zaczęli wierzyć, że w Kościele nie ma już dla nich miejsca. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą odnaleźć nadzieję, szczególnie ludzi młodych. – Te rekolekcje to Wasze święto – zachęca ks. Rymuza.