Wydarzenia: formacja

Rozpoczęcie kursu lektorskiego 2021/2022

Miejsce: Warszawa. Kościół seminaryjny

Nowy kurs lektorski rozpocznie się 24 października 2021 o godz. 15:00 w kościele seminaryjnym.

Katechezy Drogi Neokatechumenalnej u Paulinów

Miejsce: Kościół pw. Ducha Świętego. Diecezjalne Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Życia
Wspólnota: Droga Neokatechumenalna

Zapraszamy młodzież i dorosłych na katechezy Drogi Neokatechumenalnej w poniedziałki i czwartki o 19.30.

Katechezy dla dorosłych i młodzieży

Parafia: Warszawa. Św. Jana Pawła II
Wspólnota: Droga Neokatechumenalna

Katechezy zwiastowania rozpoczną się 12 października i będą głoszone we wtorki i czwartki o godz. 19.15 w parafii św. Jana Pawła II na Bemowie – zapraszają katechiści wraz z proboszczem

Spotkanie z cyklu “Biblia na Starówce”

Parafia: Warszawa. Bazylika archikatedralna św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście

Spotkania z cyklu “Biblia na Starówce” odbywają się w każdą drugą i czwartą środę miesiąca w archikatedrze warszawskiej po Mszy o godz. 19:00. Spotkania prowadzi ksiądz Maciej Jaszczołt, wikariusz archikatedry, biblista, przewodnik po Ziemi Świętej, pasjonat historii Starożytnego Bliskiego Wschodu.

Wykład “Jak ustalić odpowiednią odległość między ołtarzem a tronem, czyli o zasadach współpracy Państwa z Kościołem wg Prymasa Tysiąclecia”

Miejsce: Muzeum Archidiecezji Warszawskiej

Wykład towarzyszący wystawie o kard. Wyszyńskim wygłosi ks. dr Jerzy Jastrzębski.

Wykład pt. “Warszawskie dzwony”

Miejsce: Muzeum Archidiecezji Warszawskiej

W ramach cyklu “Varsovia. Ars et historia” pierwszy wykład pt. “Warszawskie dzwony” poprowadzi Piotr Jamski

Msza Św., katecheza i spotkanie rozwojowe Przystani Rozwoju

Parafia: Warszawa. Świętych Rafała i Alberta na Rudzie
Wspólnota: Przystań Rozwoju

Comiesięczne spotkania rozpoczynamy Mszę Świętą o godz. 13.00 następnie katecheza, rozwojowe spotkania, prowadzone przez księdza Stanisława Szlassę. Jest to sposobność, aby jeszcze bardziej poznać siebie i spotkać innych.

“Duchowość dla Warszawy”

Najbliższy wykład otwarty z cyklu “Duchowość dla Warszawy” odbędzie się 18 listopada o godz. 19.00 – zapowiedział ks. prof. Krzysztof Pawlina, rektor Akademii Katolickiej w Warszawie, która jest organizatorem tego cyklu

Warsztaty “Mama córce, kobieta kobietce”

Parafia: Blizne. Objawienia Pańskiego

Warsztaty mają na celu stworzenie przestrzeni do rozmów mamy i córki na tematy związane z płciowością i dojrzewaniem.

Wykład pt. “Trochę Wenecji w Warszawie. Pomnik kondotiera Colleoniego”

Miejsce: Muzeum Archidiecezji Warszawskiej

W ramach cyklu “Varsovia. Ars et historia” wykład pt. “Trochę Wenecji w Warszawie. Pomnik kondotiera Colleoniego” przedstawi dr Ewa Korpysz