„Wątpliwość” na Forum Filmów Nie-Zwyczajnych

Miejsce: Dobre Miejsce. Katolickie Centrum Kultury
Organizator: Dobre Miejsce - Katolickie Centrum Kultury
Spotkanie filmowe poprowadzi o. dr Marek Kotyński CSsR, filmoznawca, teolog duchowości oraz wykładowca Akademii Katolickiej w Warszawie

Dobre Miejsce zaprasza na Forum Filmów Nie-Zwyczajnych. Tym razem zaprezentuje “Wątpliwość” − amerykański dramat filmowy w reżyserii i według scenariusza Johna Patricka Shanleya.

OPIS FILMU: Bronx, rok 1964 − przez Amerykę przetacza się fala politycznych zmian mająca zapobiec dalszym uprzedzeniom rasowym. Charyzmatyczny ksiądz uczący w katolickiej szkole St. Nicholas, ojciec Brendan Flynn (Philip Seymour Hoffman), czując powiew zmian zaczyna rozluźniać rasistowskie obyczaje panujące w szkole. Wiąże się to z przyjęciem do szkoły pierwszego czarnoskórego ucznia, Donalda Millera (Joseph Foster). Jednak ksiądz zaczyna trochę za bardzo ingerować w życie ucznia. Obserwuje to pewna młoda zakonnica − siostra James (Amy Adams), pełna nadziei i nadopiekuńczej obawy. Swoimi spostrzeżeniami dzieli się z dyrektorką szkoły, siostrą Aloysius Beauvier (Meryl Streep), która rządzi szkołą twardą ręką. Zakonnica angażuje się w prywatną krucjatę mającą na celu wydalenie księdza ze szkoły. Bezkompromisowo i bez żadnych dowodów wdaje się w psychologiczną wojnę z księdzem, którego uważa za zagrożenie dla moralności lokalnej społeczności.

18.10.2020 r. godz.: 18:00.

Miejsce: Aula im. bł. ks. J. Popiełuszki, Dobre Miejsce, ul. Dewajtis 3 wej. B

Bilety – w cenie 13/15 zł

UWAGA: Wydarzenie odbędzie się zgodnie z obowiązującymi zasadami sanitarnymi